Öne çıkarılan yazı

gay

Gay, Gey arkadaşlık sitesi. Eşcinsel lezbiyen gay sohbet chat gaylar bisexual Gabile istanbul ankara izmir gay arkadaşlık sitesi.

GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Tabular Yıkılıyor mu? Pakistan`ın İlk Trans Kadın Modelinden Göz Alıcı Fotoğraf Çekimi

Pakistanlı LGBT aktivisti Kami Sid yaptığı cesur çalışmalarla her geçen gün ülkesinde bir yeniliğe daha imza atıyor. Buzzfeed’den derlediğimiz habere göre Kami bu defa ünlü stilist Waqar Khan’nin tasarımlarını giyerek bir dizi fotoğrafta yer aldı.

Kami Sid, Pakistan’ın en çok öne çıkan trans aktivisti ve artık aynı zamanda ülkenin ilk trans kadın modeli.Kami bir çok etkinlikte konuştu, bir çok röportaj verdi ayrıca BBC’nin How Gay Is Pakistan? (Pakistan Ne Kadar Eşcinsel?) belgeselinde yer adlı.
Karaçi’de çalışan ve yaşayan stilist Waqar J. Khan, fotoğraf sanatçısı Haseeb M. Siddiqi ve makyöz Nighat Misbah çığır açan bu çekimlerde Kami ile birlikte çalıştı.Bu çalışmanın Pakistan’da transfobiye son vermesini ve önyargıları ortadan kaldırmasını arzu ettiklerini ifade ettiler.Özellikle 2016 yılında Pakistan’ın trans bireylerine karşı fazla sayıda şiddet olayı yaşandı.

En çok ses getiren olay ise 23 yaşındaki trans kadın Alisha’nın silahlı saldırıya uğraması ve götürüldüğü hastanede doktorların tedaviyi reddetmesi oldu.Alisha tedavi edilmediği için hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz aylarda ise, Pakistanlı trans bireylerin cinsel olarak tacize uğradığı videolar internet üzerinde paylaşılmaya başlandı. Birçok trans kadın ise tecavüze uğradığını yine internet üzerinden duyurmaya çalıştı. 2015 yılından bu yana sadece Khyber Pakhtunkhwa bölgesinde öldürülen trans bireylerin sayısı 45′i geçti.
Ama Kami, Pakistan’da bu trans bireylere karşı konulan bariyerleri bir bir yıkmaya çalıştığını söylüyor.Çekimlerde ortaya çıkan fotoğrafları ise stilist Waqar Khan kendi Instagram hesabından paylaştı.

NEW YORK’TAKİ GEY BARDA SİLAHLI SALDIRGAN 1 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ 3 KİŞİYİ YARALADI

New York’un Albany bölgesindeki “Rocks” isimli gay bardaki saldırgan 1 kişiyi öldürdü, 3 kişiyi yaraladı. Polis saldırının hedefindekilerin eşcinseller olmadığının altını çizdi.

Üzücü olay geçtiğimiz Perşembe günü (24.11.2016) sabaha karşı New York’un Albany bölgesindeki gay barda yaşandı. Olay sonrasında polis tarafından tutuklanan saldırgan tabancasıyla 1 kişiyi öldürdü ve 3 kişiyi yaraladı.

Olay sonrasında açıklama yapan Albany Polisi ilk belirlemelerinde, bu saldırının LGBTİ toplumuna özel bir nefretle alakalı olmadığını tespit ettiklerini, bu barın özellikle hedef seçilmediğini, saldırının kişisel bir anlaşmazlık yüzünden yaşandığını söyledi.

Bu olayla ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

KAYNAK: gzone 25.11.2016

EŞCİNSEL BELEDİYE BAŞKANINA HOMOFOBİK TEHDİT

ABD’nin Massachusetts eyaletinde bulunan Holyoke Gay Belediye Başkanı Alex Morse, ABD Başkanlık seçimlerinden bu yana iki kez homofobik tehdit içeren, imzasız mektup aldığını açıkladı.

2011 yılında, 22 yaşında Belediye Başkanı seçilerek, ülkenin en genç Belediye Başkanları arasında yer alan Alex Morse, Donald Trump’ın homofobik söylemleriyle ABD Başkanı seçilmiş olmasından bu yana iki kere homofobik tehdit içeren mektup aldığını açıkladı. Resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklamaya göre, ilk olarak ”Sizler artık düşüyorsunuz. Maskeniz ortaya çıktı” yazılı bir mektup aldığını söyleyen Belediye Başkanı, şehrinde kendisini hedef gösteren isimsiz afişler asıldığını açıkladı.

”Ülkemizde seçilen yeni başkanımız henüz homofobik söylemlerinden yeni vazgeçmiş ve LGBT bireylerin güvenlikleri konusunda endişe edilmemesi gerektiğini açıkladığı şu günlerde sadece cinsel yönelimim sebebiyle tehdit ve hakaret mektupları alıyorum.” sözleriyle ABD’de LGBT bireylere karşı gelişen homofobiden bahsetti. Gönderisinde Donald Trump’ı da etiketleyen Belediye Başkanı, ”Ülkemizde özellikle LGBT camiası adına zor günler yaşamaktayız” yorumunu yaptı.

Kaynak: 22.11.2016 Gzone

ABD`de trans bireylerin Trump kaygısı

ABD’de başkanlık seçimini Cumhuriyetçi Donald Trump’ın kazanmasının ardından medeni haklarının tehlikeye gireceğinden kaygılanan trans bireyler, isim ve cinsiyetlerini değiştirmeye başladı.
Gönüllü avukatlar Twitter’dan #TransLawHelp (Translara hukuki yardım) etiketiyle cinsiyet ve isim değiştirmek isteyen trans bireylere yardımcı oluyor.
Donald Trump, 20 Ocak 2017′te başkanlığı resmen devralacak. Cumhuriyetçi aday, seçim kampanyası sırasında lezbiyen, gay, biseksüel ve trans bireylerin (LGBT) hakları konusunda karışık sinyaller verdi. Trump’ın yardımcılığını yapacak olan Mike Pence’in, Indiana valiliği döneminde LGBT haklarına açıkça karşı çıkmış olması aktivistleri endişelendiriyor. Pence, 2007′deki ‘İstihdamda Ayrımcılık Yapmama’yı öngören yasaya “İş yerinde dini özgürlüklere savaş açan bir yasa” diyerek karşı çıkmıştı. ABD ordusuna trans bireylerin alınmasını öngören yasaya da ‘hayır’ oyu vermişti.

Trump’ın seçim zaferinin hemen ardından ismini gönüllü avukat yardımıyla değiştirenlerden biri de Riley.
Reuters’la röportajında yaşadığı soyadını vermek istemeyen trans birey, yasal değişikliğin hemen ardından Twitter’dan “#TransLawHelp” etiketiyle “Eğer trans bireylerin belgelerini alabilmeleri için ücretsiz yardım etmek isterseniz bu etiketi kullanabilirsiniz” twitini attı. 30 yaşındaki New Yorklu “Bunun daha fazla büyümesi gerektiğini düşündüm” dedi.
Çağrı sosyal medyada büyük karşılık buldu. 10 bin kişi bu etketle twit attı. R Trump yöneminin cinsiyet ve isim değiştirmeyi yasaklayacağına dair kesin bir işaret yok ama “Seçimden sonra biraz dehşete düştüm” diyen Rileye göre güvensizlik böyle bir hareketi beraberinde getirdi.
Denverlı avukat Cassandra Kirsch de Twitter’da etiketi görür görmez yardım etmek harekete geçtiğini anlatırken, şimdilik 200′e yakın avukatı trans bireylere yardım etmek için bir araya getirmeye çalıştığını söyledi. Kirsch, “Benim gibi birçok avukat, insanların böyle bir etiketi açıp harekete geçecek kadar kendilerini baskı altında hissettiklerini farkında değildik” dedi.
Kisrch ve arkadaşları şimdi, normalde binlerce dolara malolan trans bireylerin pasaportlarındaki cinsiyet bölümünü doldurulması gibi hukuki konularda yardımcı olacak.

KAYNAK: bbc.com 17.11.2016

‘Gay Öğrencileri Şeytandan Kurtarmak İçin, Şeytan Çıkarma Ayini Yapmalıyız’

Bir İngiliz Hristiyan Okulu, gay öğrencileri şeytandan kurtarmak için “şeytan çıkarma ayini” önerdi.

Birleşik Krallık’taki köktenci bir Hristiyan okulu, gay bir öğrenci için şeytan çıkarma ayini tarzı bir ritüel gerçekleştirmeyi teklif etti. Skandalın hızlıca yayılmasının ardından, konu hakkında soruşturma başlatıldığı iddia edildi.

İngiltere’de birçok okul, Hızlandırılmış Hristiyan Eğitimi (ACE) müfredatını takip etmektedir. Bu, Hristiyan köktenci bir ders olup, diğer ülkelere yayılmadan önce Teksas’da ortaya çıkmıştır. ACE web sitesine göre şuan 27 İngiltere okulu bu programa kayıtlı.

ACE okullarındaki öğrenciler, GCSE’lere (Ortaöğretim Genel Sertifikası) veya A Düzeylerine (Üniversite öncesi eğitim veren 2 senelik programlar) yönelmez ve bunun yerine Uluslararası Hristiyan Eğitim Sertifikası edinmek için çalışırlar.

2014’te yapılan araştırmalar, İngiliz okullarında ACE’nin kullanımı hakkında endişeleri ve eşcinselliğin bir seçim, evrimin yalan, kürtajın yanlış olduğunu, ve İncil’e uygun yaşayarak AIDS’in önüne geçilebileceğini öğreten ders kitaplarıyla ilgili kaygıları arttırdı.

Bir ACE ders kitabı şöyle diyor, “Eşcinsel, sıfat: aynı cinsiyetten birine karşı doğal olmayan, cinsel duygulara sahip olmak. Homoseksüel aktivite: insanın Tanrı’nın planını yozlaştırma çabasıdır. İncil, eşcinsel aktivite nedeniyle Tanrı’nın Sodom ve Gomora şehirlerini yok ettiğini söyler. Bazı insanlar yanlış bir şekilde bir bireyin, eşcinsel doğduğuna ve aynı cinsteki kişilere ilgi duymasının normal olduğuna inanmaktadır. “

Vice adlı bir website tarafından bu hafta yayınlanan bir başka araştırma, köktenci ACE müfredatını öğreten okul ağıyla ilgili daha fazla kaygıyı gündeme getirdi.

Gay olarak kendini açıklayan oğluyla birlikte poz veren gazeteci Martin Williams, şok edici uygulamaları ortaya çıkardı. Bir öğretmenin, öğrencileri şeytandan kurtarmak için “kurtuluşlar” adlı bir uygulama sunduğunu söyledi.

Öğretmen, şeytan çıkarma ayinine benzer bu uygulamanın gözlerden uzak tutulması gerektiğini söyledi ve şunları ekledi, “Biz bu uygulamaları yapıyoruz ancak burada, okulda yapmayız (…) Bu konuda duyarlı olmalıyız. Açıkçası, kurtuluşun yaşandığı odaya birden Ofsted’in (Eğitim Standartları Dairesi) girmesini istemiyoruz. Çünkü ne yaptığımızı açıklamak biraz garip olurdu.”

“Bazen gençler için, ergenler için spiritüel inzivalar düzenleyecek. Bunlar hafta sonları üç günlük periyotlar halinde yapılacak. Bunu Bournemouth’daki bir otelde yapıyoruz ve her şey orada devam edecek, kurtuluş ve bu gibi şeyler. “

Öğretmen ayrıca aileyi, çocuğun cinselliği nedeniyle rehberlik etmeye teşvik etti.

“Onu öğrenci olarak almayacağımızı söylemedim, ama sanırım papazlarımız oturup bir aile olarak nerede olduğunuzu görmek istiyor. Ortada hassas bir durum varken, olayı her zaman papazlara götürmek en iyisidir ve nihai kararı onlar verirler.

“Gerekli olduğunda çocuklara papazlık hizmeti sunan papazlarımız da var… İncelemek isteyebileceğiniz bir şey.”

Raporda okulun adı yer almıyor.

İşçi partisi meclis üyesi, Eğitim Bakanlığı Muhalefet Partisi Eski Sekreteri Tristram Hunt, daha önce ACE okullarında gay karşıtı kitaplarla ilgili konuları gündeme getirmişti.

2014’te PinkNews’e verdiği demeçte: “Okullarımızda bu tür çağ dışı görüşlere kesinlikle yer yoktur.” demişti.

“İşçi Partisi, bu tehlikeli fikirlerin gelişmesine şüphesiz ki izin vermeyecektir. Michael Gove’a bu konuda harekete geçilmesini talep etmek için yazacağım.

“Eğer bu materyalleri alınmasında kamu fonlarını kullanan okullar varsa, o zaman ciddi soruların yanıtlanması gerekiyor.”

Eğitim Bakanlığı sözcüsü ise daha önce şunları söylemişti, “Bütün okullar demokrasi, hukukun üstünlüğü, bireysel özgürlük, farklı inanç ve fikirlere, karşılıklı saygı gibi temel İngiliz değerlerini desteklemek zorundadır. Bu, her yerde eğitim seçkinliğini sağlama konusunda hayati önem taşır. Ayrıca, 2010 Eşitlik Yasası’nda belirtilen diğer insanlara saygı göstermek, korunan nitelikleri gözetmek gibi değerleri de teşvik etmek zorundadırlar.

“ACE okulları, diğer tüm bağımsız okullar gibi, yeni ve daha katı Bağımsız Okul Standartları’na göre denetleniyorlar ve bir okulun bu standartları karşılamada başarısızlığa uğradığı endişeleri olduğunda, harekete geçmekten çekinmeyiz.”

EŞCİNSELLİĞİNİ KANITLAMAK İÇİN YAŞADIĞI ANAL TESTİ ANLATTI

olgun beyler özel masaj

RESİMLERİM VE VİDEOLARIM İÇİN TIKLAYINIZ.

      GİRİŞ

 

Eşcinsel olmanın ağır suç sayıldığı Uganda’da, LGBT bireylere yapılan ahlak baskınlarında yakalanan bireyler eşcinsel ilişkilerinin kanıtlanması için anal teste zorlunlu tutuluyorlar.

2014 yılında yapılan bir baskında ele geçirilen Jackson Mukasa, Reuters’a yaşadıklarını anlattı. Bir gece bir arkadaşının evinde toplandıklarında bir baskına uğradıklarını anlatan Mukasa, ”Bir polis memurunun ‘Homolar burada!” diye bağırdığını ve kapıya sertçe vurduğunu duyduk. Bir anda başımızdan aşağıya kaynar sular indi, gerçekten bu olamaz diye düşündük.” sözleriyle baskın anını özetledi.

”Baskın yapan grup çok kalabalıktı. Mahalleden birçok insan küfürler ediyordu, polisler bizi ”Sizi gibi gay ve HOMOLAR!” diye bağırarak tekmelemeye başladı. Hiç bir savunmamız olamazdı, öylece bu işkencenin bitmesini bekledik” diyerek baskında yaşadıklarını anlatan Mukasa, sorguya çekildikten sonra kliniğe sevk edildiklerini anlattı. ”Klinikte bir doktor, anüsüme bir makina soktu. Gerçekten inanılmaz canım acıdı, bunu daha önce duymuştum, ancak bir şehir efsanesi sanıyordum. O acıyı ve akan kanı tarif edemem” cümleleriyle insanı şok eden o anları anlattı.

O günden sonra yaşamının çok kötü gittiğini anlatan Mukasa, ”Evden çıkamıyorum, markete gidemiyorum, arkadaşlarıma gidemiyorum, taksiye binemiyorum. Kendimi afişe olmuş hissediyorum” dedi.

Travesti İle Seksi Öldüren Yanlışlar

“Oral seks hamile bırakır”, “Mastürbasyon, erkeklerde güç kaybına ve kısırlığa neden olur, kadınların da bakireliğini bozar”, “Cinsel ilişkiden alınan zevk, penisin boyutuyla doğru orantılıdır” vb… Ne mutlu ki, günümüzün modern kadını, bu inanışların ne denli yanlış olduğunun artık bilincinde! Yıllarca doğruluğuna inanılan pek çok düşüncenin aslında hurafeden başka bir şey olmadığını hepimiz

gayet iyi biliyoruz.

Ancak cinsel yaşantıyla ilgili bazı soruların yanıtlarını hala bulamadık. Örneğin; erkeklerin aldatma nedeni ‘genleri’ mi, yoksa bu, çapkınların uydurduğu bir bahane mi? Peki, ya mastürbasyon ve erotik fantezilerin ardında yatan gerçek nedir? Artık partnerimizi sevmediğimizin bir göstergesi olabilir mi? İşte bu yazıda size, cinsel yaşam üzerine söylenen 6 yanlışı ortaya çıkarmak ve doğrularını tüm çıplaklığıyla gözönüne sermek için yatak odasını büyüteç altına aldık!

Yanlış 1

Ankara travestileri genetik olarak sadakate, erkekler ise aldatmaya programlanmıştır.” Bu cümle, tüm Kazanovaların bir bahanesi mi, yoksa biyolojik bir gerçek mi? Pek çok bilim adamı, aldatmanın kalıtımsal olabileceği olasılığı üzerinde duruyor! Bu görüşü benimseyen uzmanların teorisine göre, erkekler için önemli olan ‘nicelik’! Yani erkekler, soylarının devam etmesini sağlamak amacıyla içgüdüsel olarak mümkün olduğunca çok kadını hamile bırakmak istiyor. Kadınlar ise tam aksine, cinsel yaşamlarında ‘niteliği’ ön planda tutuyor!

Onlar, özenle çocuklarına baba olabilecek en iyi genetik materyali bulmak için cinselliği yaşıyor. Dolayısıyla erkekler, biyolojik çağrılarına uyarak çok sayıda kadınla ilişkiye girerken, kadınlar ise monogomide ısrar ediyor. Aile terapisti Terry Burnham, “Genlerimiz” adlı kitabında, bu görüşün neden doğru olmadığını şöyle açıklıyor: “Biz, çocuğumuzun sorumluluğunu alabilmek için biyolojik olarak uzun süre tek bir partnerle yaşamaya programlandık.

Ama monogaminin genetik olarak kodlanmış olması, ne kadınlar ne de erkekler için geçerli olabilir! Zaten son zamanlarda yapılan araştırmalar da bu görüşü destekliyor. Öyle ki, araştırmalara göre; kadınların yüzde 42’si yaşamlarının bir döneminde eşlerini aldatmışlar! Erkeklerin yüzde 46’sının sadakatsiz olduğunu düşünecek olursak, kadınların da aldatmaya meyilli olduğu apaçık ortada!”

Tabii bu rakamlar, yabancı ülkelerdeki kadınlar için geçerli! Ancak uzmanlarımıza göre, ülkemizde eşlerini aldatan kadınların sayısı da gün geçtikçe artıyor.

O halde, kadınların monogomiyi benimsediği nereden çıktı? Yanıtı, çok basit! Kadınlar, yüzyıllar boyunca cinsel arzularını hep gizlemek zorunda kaldı. Bunun en önemli nedeni de toplum baskısıydı. Bir başka neden de kadınların, ekonomik olarak erkeklere bağımlı olmaları ve evlilik dışı bir ilişkiden hamile kalma korkularıydı. Ancak günümüzün modern kadını, ekonomik özgürlüğünü eline aldı, doğum kontrol yöntemleri konusunda aydınlandı ve toplum için değil, öncelikle kendisi için yaşamanın gerekli olduğunun farkına vardı! Dolayısıyla cinselliğini de korkusuzca yaşamaya

başladı!

Doğru 1

Sadakatsizliğin genlerle pek ilgisi yok aslında. Aldatmanın en önemli nedeni, hiç kuşkusuz, yeni bir maceraya doğru yol almak; heyecan, korku ve tutkunun cazibesine kapılmak. Günümüzün istanbul travestileri de artık ilişkilerinde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunda, erkekler kadar olmasa da macera peşinde koşabiliyor!

Mastürbasyon yapan, eşinden hoşnutsuzdur.Yatakta tek başına…İşte, konuşulması adeta tabu olan bir konu! Öyle ya, kim mastürbasyon yaptığını çevresiyle paylaşabilir ki!

Peki, ya partnerimizin zaman zaman yatakta tek başına cinselliği yaşadığını fark ettiğimizde? İşte o an beynimizi bir kurt kemirmeye başlıyor adeta! “Artık beni çekici bulmuyor mu?”,”Başka bir travesti mı var?” düşüncesi, hemen paniğe kapılmamıza neden olur!

Oysa korkmaya hiç gerek yok! Çünkü mastürbasyon, partneriniz için aslında bir gevşeme yönteminden başka bir şey değil. Yapılan araştırmalar, erkeklerin yüzde 92’sinin ve kadınların yüzde 60’ının yaşamlarının bir döneminde en az bir kez mastürbasyon yaptıklarını ortaya koyuyor. Peki,tek başına seks yapmak neden daha cazip gelebiliyor? Şöyle açıklanabilir..

.Nihayet kendinizle ve fantezilerinizle başbaşa kalabildiniz. Partnerinizin ihtiyaçlarını düşünmeden, onun tepkilerine konsantre olmadan, özgürce, istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz! Araştırma sonuçlarına göre, kadınların yüzde 83’ü mastürbasyonla orgazma ulaşıyor. Bunun aksine, partneriyle cinsel ilişkiye giren kadınların zirveye ulaşma oranı ise sadece yüzde 29. Hal böyle olunca da zaman zaman tek kişilik heyecanı yaşamanın ne zararı olabilir ki! Üstelik kendini tatmin etmek, cinsel açlığa işaret etmiyor; hatta yatakta her şeyin yolunda gittiğini kanıtlıyor! Nitekim seksologlar, düzenli bir cinsel yaşamın libidoyu kışkırtarak cinsel isteği arttırdığı görüşünde.

Doğru 2

Ara sıra yaşanan ‘tek kişilik heyecan’ sizi korkutmasın. Üstelik mastürbasyon yaparken edindiğiniz tecrübeler ve fantezilerinizden ikili ilişkilerinizde de yararlanabilirsiniz. Cinsel yaşantınıza daha fazla heyecan katmak fena mı olur?

Yanlış 3

‘Başkalarıyla erotik fantezi kuran, partnerine aşık değildir’ Kesinlikle doğru değil! Araştırmalara katılan pek çok erkek, Julia Roberts ile yatağa girmeyi hayal ettiklerini, kadınlar da aynı şekilde, düşlerinde Brad Pitt ile seviştiklerini belirtmiş.

Hadi itiraf edelim, belki barda karşılaştığımız karizmatik bir genç, belki de evimize servis getiren güleç yüzlü pizzacı… Hangimiz düşüncelerimizde kaçamak yapmadık ki? Bu, eşimizin artık bize yetmediğinin bir işareti olabilir mi?

Olağan durumlarda tabii ki hayır! Fantezi kurmak, düşüncelerimizde çeşitli rollere girmemizi ve pratikte yapamadıklarımızı teorik olarak uygulayabilmemizi sağlar. Ara sıra zihinde yaşanan kaçamaklar ise hem kendinizin hem de partnerinizin cinsel arzusunu kamçılayabilmeniz için en iyi metot aslında. Ancak bu bir süre sonra zorunluluğa dönüşmemeli!

Eğer iş yerindeki arkadaşınızı düşünmeden partnerinizle sevişemiyorsanız, o zaman durum değişir! Bu, cinsel yaşantınızda ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığınızın bir işareti olabilir.

Doğru 3

Heyecan dolu fanteziler, cinsel birlikteliğinizin daha tutkulu yaşanmasını sağlıyor. Rutinleşen cinsel yaşantınız yeniden renkli ve uyumlu bir birlikteliğe dönüşüyor.

Yanlış 4

Aldatmak ilişkinin sonudur!

Gözyaşları, bağrışmalar, isyan ve kin… Ama ilişkiye nokta koymak için gerçekten yeterli bir neden mi sizce? Üstelik aldatmanın aslında doğamızda var olduğunu biliyorken… Bazen yasakların ne kadar çekici geldiğinin farkındayken…

Nedeni ne olursa olsun, aldatmak kabullenilmesi zor bir durum! Ama bunu büyük bir drama dönüştürmenin gereği var mı? Çevrenizde, bu sorunu aşarak yeniden tek bir kalp ve tek bir ruh olmayı başaran pek çok çift var. Peki, bunu başarmanın formülü ne olabilir? Eğer ilişkiniz her konuda iyi gidiyorsa, aldatmayı, anlık olarak gelişen yanlış bir adım olarak değerlendirebilirsiniz. İyi giden bir ilişkide, bu istenmeyen durum, problemlerin aşılmasını sağlayabilir. Bu yüzden karşılıklı konuşmayı deneyin ve ilişkinizi gözden geçirin.

Aldatılan taraf sizseniz, aşmanız gereken büyük bir sorun var; o da partnerinize yeniden güven duymak! Eskisi gibi aynı değeri vermeyi başarır, kızgınlık ve acıyı yener, ona biraz olsun anlayış gösterirseniz, ayrılmanız için bir neden yok aslında. Ama ilişkinizde uzun zamandır sorun yaşıyorsanız, o zaman sevinin; çünkü nihayet ayrılmak için bir nedeniniz var demektir!

Doğru 4

Yıpratıcı da olsa, aldatılmak herkesin başına gelebilir. Ancak eşiniz sizi sık sık aldatıyorsa, onu affederek boşuna kürek çekiyorsunuz. Siz en iyisi, biraz cesaret ve biraz da kararlı adımlarla yeni

bir yola doğru yelken açın!

ankara travestileri

Yanlış 5

‘Partnerinizi seviyorsanız, yatakta ne istediğini bilirsiniz!’ Kesinlikle doğru; ancak gerçek yaşamda değil, filmlerde! Herkes filmlerdeki kadar uyumlu ve eğlenceli bir cinsel ilişki yaşamak istiyor. Yakışıklı bir erkek, güzel bir kadına aşık oluyor ya da tam tersi. Bu ikili yatakta olduğu sürece izlediğimiz tek şey, bulutların üzerinde uçan ikili. Üstelik de hiç konuşmadan! Peki, ya gerçek yaşamda cinsel birliktelik aynı uyum ve keyifle mi yaşanıyor?

Durum, hiç de filmlerdeki gibi değil ne yazık ki! Kelimelerin yer almadığı cinsel yaşam, insanı genellikle bulutların üzerinde filan uçurmuyor! Çünkü sevgi, partnerinizin neyi sevdiğini, nelerden nefret ettiğini bilmenize yeterli gelmiyor. Cinsel ilişki sırasında birbirinizle konuşmayı deneyin. Böylece kelimelerin gücüyle partnerinize pek çok şey öğretebilirsiniz. Oysa yatakta adeta sessiz film oynayan ikili, zevkin doruğuna ulaşmaktan mahrum kalma riskiyle karşı karşıya kalabilir!

Doğru 5

Çoğumuz yatakta kelimelerin gücünün farkında değiliz maalesef! Siz siz olun, uyumlu bir cinsel

ilişki için kendinize engeller koymadan, sıkılmadan, ona nelerden hoşlandığınızı açıkça ifade edin. Kullandığınız kelimeler ve ses tonunuzun partneriz üzerinde adeta afrodizyak etkisi yaratacağını da unutmayın!

Yanlış 6

‘Erkek sevişmiyorsa, alarm sinyalleri çalıyor demektir!’ “Beni rahat bırak, başım ağrıyor” Partnerinizin dudaklarından süzülen bu kelimeler, alarm sinyalleri veriyor! Onun bu isteksizliğinin altında mutlaka ciddi bir problem yatmalı.

Çünkü size göre, yatakta sadece kadınların başı ağrır, erkeklerin değil! Ona, seksoloğa gitmeyi teklif etmeden önce biraz düşünün! Çünkü büyük bir olasılıkla terapiler hoşuna gitmeyecektir. Ayrıca sadece sizin değil, partenirinizin de aklını pek çok şeyin meşgul edebileceğini düşünün. Evet, siz yoğun iş temposu, alışveriş, ev işlerinin sorumluluğu derken aklınızı pek çok şeye birden vermek zorunda kalıyor olabilirsiniz.

Peki, ya partneriniz? O da iş projeleri, maddi endişeler ya da arkadaşıyla yaşanan sorunlar altında eziliyor olabilir! Bu durumda, doğal olarak cinsel yaşam, onun hayatında ilk sıralarda yer almayabilir. Ama bu, sizin cinsel çekim gücünüzün azaldığı anlamına gelmez! Yapılan araştırmalar da erkeklerin zaman zaman cinsel soğukluk yaşayabileceğini destekliyor zaten. Öyle ki, araştırmalara göre erkeklerin yüzde 22’si ara sıra cinsel ilişkiye karşı isteksizlik duyuyormuş. Partneriniz yatakta

buz kesildiğinde ne yapmanız gerektiğine gelince…

Güzel bir masaj, mum ışığında bir akşam yemeği, evde birlikte izlenen bir komedi filmi, partnerinizi biraz olsun rahatlatacaktır. Mumlar, tütsüler ve kırmızı şarap eşliğinde yapılan köpüklü banyo keyfi

de eşinizde adeta afrodizyak etkisi yaratacaktır. Deneyin, pişman olamayacaksınız! Ancak, tüm çabalarınıza rağmen cinsel yaşama olan isteksizliği hala devam ediyorsa, en sevdiği iç çamaşırlarınıza bile sırtını dönüyorsa, o zaman durum ciddi demektir!

Doğru 6

Hepimiz zaman zaman çeşitli sorunlar altında eziliyor, cinsel soğukluk yaşayabiliyoruz. Dolayısıyla partneriniz de içinde bulunduğu sıkıntılı durumu bazen yatak odasına taşıyabilir. Ancak artık televizyon karşısından ayrılmıyor ve yatağa girer girmez size sırtını dönmeye başlıyorsa,

bir uzman yardımı almayı düşünün.

Alman futbolcu gay olduğunu açıkladı

İsmi açıklanmayan bir Alman futbolcu, reddit aracılığı ile gay olduğunu açıkladı. Pseudonym ‘Eckfahne’ lakaplı bir reddit kullanıcısı, Almanya 3. Lig takımlarındarından birinde forma giydiğini, 20 yaşında olduğunu ve haftada 9 bin euro kazandığını ifşa etti.

Cinsel eğilimi konusunda da açıklama yapan futbolcu, kimliğini açıklamak için henüz hazır olmadığını ve ailesinin de bu tercihten haberdar olmadığını ekledi. Takım arkadaşları arasında kabul görebilmek için yakın bir kız arkadaşını sevgilisi olarak tanıttığını itiraf eden genç, Alman Milli takımı oyuncularından Manuel Neuer, Joshua Kimmich ve Mats Hummels’i de çok beğendiğini açıkladı.

İSVEÇLİ YILDIZ BİSEKSÜEL OLARAK AÇILDI

İsveçli şarkıcı ve sunucu Viktor Frisk, biseksüel olarak açıldı.

İsveç’te Eurovision öncesi müzik yarışması Melodifestivalen ile ünlenen şarkıcı ve blogger Viktor Frisk, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla hem kadınlardan, hem de erkeklerden etkilendiğini açıkladı. Yaptığı paylaşımda bir cinsel yönelim yazmaktan çekinen yıldız paylaşımında, ”Bunun çok önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum, oldum olası böyle hissediyorum. Hem erkeklerden, hem de kadınlardan etkilenen bir birey olarak, böyle doğduğuma inanıyorum” yazarak ülkesinde gündeme oturdu.

”Bana saygı duyan herkese saygı duymaya devam edeceğim. Aşkın nefretten çok daha büyük bir duygu olduğuna inanıyorum ve hayatımı bu düşünceme güvenerek şekillendirmeye devam ediyorum.” yazan Frisk’e binlerce hayranından destek mesajları yağdı.

İZLE: CALVIN KLEIN İÇ ÇAMAŞIRLARIN YENİ YILDIZI FRANK OCEAN

Geçtiğimiz yıl Justin Bieber ile fazlasıyla ses getiren bir reklam kampanyasına imza atan Calvin Klein iç çamaşırları yeni yüzünü açıkladı.

Marka yeni yüzü olarak, geçtiğimiz yıl eşcinsel olarak açılan ünlü prodüktör, söz yazarı ve rep şarkıcısı Frank Ocean ile anlaştığını duyurdu.

Yaptıkları basın toplantısından sonra, siyahi sanatçı ile hazırladıkları reklam kampanyasının ilk partisini yayınlayan Calvin Klein iç çamaşırları, ana kampanyalarına yaz sonu başlayacaklarını duyurdu.